GENEL

Hatalarıyla yüzsüzleşenler


Yüzsüzlük gibi soğuk bir kelimeyi konu edinmeyi kimse istemez. Fakat günümüzde bu sevimsiz özellik o kadar çoğaldı ki, bazıları yüzsüzlük dediğimiz davranışları normal görür oldu. Ayıp ve kabahat sayılan davranışlar tabileşmeye başladı.

Yüzsüzlük karakter bozukluğu olmakla beraber çevresine verdiği zararlar bir yıkımdır. İnsan karakterini iyi tahlil eden üstat N. Fazıl bu konuda, “iki çeşit insan vardır. Zaman geçtikçe hatalarıyla yüzleşen, ya da zaman geçtikçe hatalarıyla yüzsüzleşenler.” Demiştir.

Sıkıntı zamanında yanından kaçanlar, iyi gününde dost olarak yanına sokulanların sergiledikleri hali yüzsüzlük olarak vasıflandırmak yanlış olmasa gerek. “Nerede beleş oraya yerleş” deyimi bu tipleri tarif etmektedir. İnsanların yüzüne nasıl bakarım düşüncesini aklından geçirmeyen insanların yaptıkları şeylerin hepsi.
İnsanlar yanında başı dik, Allah huzurunda yüzü ak, gönlü ferah olarak hesabını veren, iki cihanda da yüzleri ağaran bahtiyar olanlardan eylesin.

The post Hatalarıyla yüzsüzleşenler appeared first on Kayseri Kent Vizyon Haber Gazetesi.Kaynak

Sitemizde bulunan yazı , video, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

Copyright © 2019 eliftv

To Top