Barış Pınarı Harekatı’na anlamlı destek

Read Time:1 Minute, 45 Second


Maltepe Üniversitesi yönetim kurulu toplantısı, Barış Pınarı Harekatı’na destek amacıyla İstanbul’daki merkez kampüs yerine Şanlıurfa’nın Suriye sınırındaki ilçesi Akçakale’de yapıldı. Rektör Prof. Dr. Şahin Karasar ve dekanlar daha sonra sınır birliklerine giderek, Mehmetçiğe moral ziyaretinde bulundu.

Maltepe Üniversitesi, Türkiye’nin Suriye’de güvenli bölge oluşturmak amacıyla gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı’na destek amacıyla, yönetim kurulu toplantısını İstanbul’daki merkez kampüsü yerine Şanlıurfa’nın sınır ilçesi Akçakale’de gerçekleştirdi. Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar ve dekanlar, yönetim kurulu toplantısı için toplandıkları Akçakale’de sınır birliklerine de destek ve moral ziyaretinde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Karasar ve dekanların Şanlıurfa ve Akçakale programları yoğun geçerken, heyet ilk olarak Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ile makamında görüştü. Daha sonra Suriye sınırındaki Akçakale’ye gelen Karasar ve beraberindekiler, Kaymakam Hamza Özer ve Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Mısırlı’yı ziyaret etti. Rektör ve dekanlar, daha sonra belediyenin meclis toplantı salonunda olağan yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Akademisyen heyeti, Türkiye’nin terörden arındırılmış güvenli bölge oluşturmak için yaptığı harekata destek vererek Akçakale’de yaptıkları yönetim kurulu toplantısının ardından sınır birliklerindeki askerleri ziyaret etti.

Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Karasar yaptığı açıklamada, Barış Pınarı Harekatı’nda Türkiye’nin güvenli yarınları inşa etmek amacıyla terörle mücadele edildiğini belirterek, “Günü geldiğinde altında yatacağımız toprağın üstünü korumak en kutsal vazifemizdir” dedi.

“Akademisyenler olarak memleketimizin değerini biliyoruz”

Karasar, aydın sorumluluğuyla Barış Harekatı’na verdikleri desteği göstermek için yönetim kurulunu Şanlıurfa’da, sınır ilçe Akçakale’de gerçekleştirdiklerini vurguladı. Akademisyenler olarak memleketin her taşının değerini bildiklerini söyleyen Karasar, “Türkiye Cumhuriyeti, Barış Pınarı Harekatı ile bölgedeki terör ateşini söndürecek ve geleceğe can verecek. Maltepe Üniversitesi Yönetim Kurulu, akademisyenleri ve öğrencileri olarak, vatanın bekası için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri ve milletimizin yanında olduğumuzu, bölgeye yaptığımız ziyaretle dile getirmekten şeref duyuyoruz. Umuyoruz ki gerek eğitim kurumları gerek sivil toplum kuruluşları bu tür ortamlarda ve mekanlarda bir araya gelerek, birlik ve beraberliğimizi yedi düvele göstermek noktasında daha cesur davranır” ifadelerini kullandı.

Daha önce Zeytin Dalı Harekatı sırasında Hatay’ın Hassa ilçesinde toplantı yaptıklarını belirten Karasar, “Üniversite olarak harekatı destekliyoruz. Aziz vatanımızın bereketli topraklarında yeşerecek fidanlara güvenli yarınlar inşa etmek amacıyla, terörle mücadeleye destek vermek için buradayız” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çok önemli açıklamalar
Next post Sarıkamış’ta soğuktan araçların camları dondu