Başkan Büyükkılıç Ankara’da 3 ayrı program ve toplantıya katılarak Kayseri’yi temsil etti

Read Time:1 Minute, 55 Second

[ad_1]

baskan buyukkilic ankarada 3 ayri program ve toplantiya katilarak kayseriyi temsil etti c35e506 4uUhVd
baskan buyukkilic ankarada 3 ayri program ve toplantiya katilarak kayseriyi temsil etti c35e506 4uUhVd

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ, ANKARA’DA TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ EKİM AYI ENCÜMEN VE MECLİS TOPLANTILARI İLE ‘SIFIR ATIK VE BELEDİYELER KONGRE VE ÖDÜL TÖRENİ’NE KATILDI.,

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ankara’da Türkiye Belediyeler Birliği Ekim Ayı Encümen ve Meclis toplantıları ile ‘Sıfır Atık ve Belediyeler Kongre ve Ödül Töreni’ne katıldı.
Başkent Ankara’da bazı temaslarda bulunan Başkan Büyükkılıç, ilk olarak Türkiye Belediyeler Birliği Ekim Ayı Encümen Toplantısı’na katıldı. Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin başkanlığında yapılan toplantıda 2019 yılı bütçe kesin hesabı ile 2021 yılı bütçe taslağı görüşüldü. Başkan Büyükkılıç, Encümen Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katıldığı ‘Sıfır Atık ve Belediyeler Kongre ve Ödül Töreni’ programına katıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen programda Kayseri’den Talas, Melikgazi ve Yahyalı belediyeleri sıfır atık ile ilgili projelerinden dolayı ödül aldı. Belediyeler İçin Sıfır Atık Fikir Yarışması Ödül Töreni’nde Kayseri’den Talas Belediyesi “Kompost Poşeti Üretimi”, Melikgazi Belediyesi “Hareketli Geri Dönüşüm Maketi / Sıfır Atık Şehir Maketi” ve Yahyalı Belediyesi de “Öğrenciler ile Sıfırdan Başlıyoruz” projesi ile ödül alan ilçeler oldu. Son olarak 9 gündem maddesinin ele alındığı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin onur konuğu olduğu Türkiye Belediyeler Birliği 2020 Yılı Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın değerli eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ve kıymetli belediye başkanı arkadaşlarımın katılımlarıyla Türkiye Belediyeler Birliği ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mızın birlikte düzenlediği Sıfır Atık ve Belediyeler Kongre ve Ödül törenine katıldık” dedi.
Türkiye’nin dört bir yanından belediye başkanlarının ve bakanların katıldığı toplantı ve programların çok verimli geçtiğinin altını çizen Büyükkılıç, “Yerel yönetimler olarak birlikte hareket ediyor ve toprağımızı, suyumuzu, havamızı her türlü kirlilikten korumak için mücadele veriyoruz. Belediyelerimizin şehirlerimizde topladıkları atıkları dönüştürmeleri ülkemizin geleceği açısından çok önemli bir kazanım olmaktadır. Bu kapsamda Sıfır Atık Fikir Yarışması Ödül Töreni’nde ödül alan Talas, Melikgazi ve Yahyalı Belediyelerimizi de tebrik ediyorum. Toplantımız hayırlara vesile olsun” diye konuştu.

[ad_2]

Kaynak

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Talas Belediyesi’ne ‘Sıfır atık fikir’ ödülü
Next post Başkan Öztürk’ten Mevlid Kandili mesajı