Başkan Kalkan: “Öğrenci ve öğretmenlere bilgisayar alımında vergi indirimi yapılmalı”

Read Time:1 Minute, 14 Second

[ad_1]

baskan kalkan ogrenci ve ogretmenlere bilgisayar aliminda vergi indirimi yapilmali 1c7ff06 SKi5iV
baskan kalkan ogrenci ve ogretmenlere bilgisayar aliminda vergi indirimi yapilmali 1c7ff06 SKi5iV

EĞİTİM BİR SEN KAYSERİ 1 NOLU ŞUBE BAŞKANI AYDIN KALKAN ÖĞRETMENLERE VE ÖĞRENCİLERE BİLGİSAYAR ALIMINDA VERGİ İNDİRİMİ VE FARKLI TEŞVİK ÇALIŞMALARINA İHTİYAÇ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.,

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan öğretmenlere ve öğrencilere bilgisayar alımında vergi indirimi ve farklı teşvik çalışmalarına ihtiyaç olduğunu söyledi.

Başkan Kalkan, uzaktan eğitimle ilgili yaptığı açıklamada; “Öğretmenler ve öğrenciler pandemi sürecinde uzaktan eğitim gerçeği ile karşı karşıya geldiler. Uzaktan eğitim faaliyetlerinde kullanılan bilgisayarların özellikleri ve mevcut yazılımları ve programları verimli bir şekilde çalıştırması önem arz etmektedir. Bilgisayar ve tablet talebindeki artışa bağlı olarak fiyatlarda yüzde ellinin üzerinde artışlar olmuştur. Bir evde birden fazla öğrencinin bulunabileceği gerçeği dikkate alınırsa ailelere birden fazla bilgisayar-tablet ya da akıllı telefon gerekmektedir. Ailelerin çoğu çakışan ders anlatımlarında dolayı çocuklarının uzaktan eğitim faaliyetlerine katılamadığından şikayetçi. Öğretmenler derslerinin çoğunu uzaktan yapmakta. Öğretmenlerin de ailelerinin olduğu ve çocuklarının uzaktan derslere katılacağı dikkate alınırsa bilgisayar ihtiyacının oluştuğu bir gerçek. Öğretmenlere bilgisayar destekleri planlanabilir, ya da öğretmenlere ve öğrencilere bilgisayar ve tablet alımlarında vergi indirimi düşünülebilir. Bazı Avrupa ülkeleri böyle bir çalışma başlatmış durumdalar. Öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarının tamamına yönelik bilgisayar temini konusunda indirimli ya da avantajlı programlar bekliyoruz. Artık uzaktan eğitim belli aşamalarda da olsa devam edeceğe benziyor. Bu süreçte kullanılan teknolojinin özellikleri üretilen hizmetin kalitesini artıracaktır” ifadelerini kullandı.

[ad_2]

Kaynak

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık Afişleri Kayseri’de Dikkat Çekti
Next post Başkan Çolakbayrakdar, “Bu yıl hedefimiz 100 bin ağaç dikmek”