Başkan Nursaçan: “Öğretmenlerimiz, emanet edilmiş çocuklarla kendi çocuklarından daha fazla ilgilenir”

Read Time:59 Second

[ad_1]

baskan nursacan ogretmenlerimiz emanet edilmis cocuklarla kendi cocuklarindan daha fazla ilgilenir 4a00231 1yFtQ5
baskan nursacan ogretmenlerimiz emanet edilmis cocuklarla kendi cocuklarindan daha fazla ilgilenir 4a00231 1yFtQ5

KAYSERİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI TAHİR NURSAÇAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI.,

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Nursaçan mesajında; “Öğretmenlik yalnızca bir meslek olmayıp, gücünü sevgiden alan, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir idealdir. Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. İnsana yapılan her yatırım, insanın yetişmesine verilen her emek kutsaldır. Yüce Rabbimizin Peygamberimize ’oku’ şeklindeki emri, ’Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ diyen ilmin kapısı Hz. Ali’nin düsturu, okumanın, okutmanın ve insanı insan yapan yüce değerlere sahip çıkmanın ne denli önemli olduğunu yeterince açıklamaktadır. Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır. Bizim öğretmenlerimiz bir harf öğretmesi için kendilerine emanet edilmiş çocuklarla, kendi çocuklarından daha fazla ilgilenir. Onların içindeki bu sevgi, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza da geçecektir. Bu vesileyle cefakâr ve fedakâr öğretmenlerimizin; mutlu, başarılı ve huzur içinde bir hayat geçirmelerini temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

[ad_2]

Kaynak

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Yoldan çıkan ticari taksi ağaçlara çarparak durabildi: 1 yaralı
Next post Başkan Özdoğan: “Öğretmenlerimiz eğitimin sembolüdür”