Beydeğirmeni Besi Bölgesi’nde metan gazı ile elektrik enerjisi üretilecek


beydegirmeni besi bolgesinde metan gazi ile elektrik enerjisi uretilecek f8317fb Et4Kg7
beydegirmeni besi bolgesinde metan gazi ile elektrik enerjisi uretilecek f8317fb Et4Kg7

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN HAYVANCILIK ALANINDAKİ EN ÖNEMLİ PROJESİ OLAN BEYDEĞİRMENİ BESİ BÖLGESİ’NDE, HAYVANSAL ATIKLARDAN BİYOMETANİZASYON YÖNTEMİ İLE METAN GAZI VE BU GAZIN TAMAMINDAN ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİLECEK. TESİSLERİN KURULMASI VE 29 YILLIĞINA İŞLETİLMESİ KONUSUNDA 26 OCAK SALI GÜNÜ İHALE GERÇEKLEŞTİRİLECEK.,

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin hayvancılık alanındaki en önemli projesi olan Beydeğirmeni Besi Bölgesi’nde, hayvansal atıklardan biyometanizasyon yöntemi ile metan gazı ve bu gazın tamamından elektrik enerjisi üretilecek. Tesislerin kurulması ve 29 yıllığına işletilmesi konusunda 26 Ocak Salı günü ihale gerçekleştirilecek.

Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş. tarafından Beydeğirmeni Mahallesi Besi ve Hayvancılık Bölgesinde, yönetmelik ve şartname hükümlerine göre; hayvansal atıklardan biyometanizasyon yöntemi ile metan gazı üretimi ve bu gazın tamamından elektrik enerjisi üretilmesi hususunda 4.5 MW Biyogaz Tesisi Yapım işi dolayısıyla ihaleye çıkılacak.

Bu kapsamda ihale, tüm yatırımların yapılması, 30 Haziran Çarşamba gününe kadar gerekli tesislerin kurulması, geçici kabulünün yapılması, 29 yıllığına işletilmesi ve idarenin devredilmesi işleri, pazarlık usulü artırma sureti ile gerçekleştirilecek.

İhale, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Toplantı Salonu’nda 26 Ocak Salı günü saat 13.30’da gerçekleştirilecek.Kaynak

Önceki Haber

Kayseri’de korona virüs aşıları hastanelere dağıtılmaya başlandı

Sonraki Haber

Başkan Büyükkılıç vefa programına katıldı