Büyükşehir ile tarihe yolculuk – ENKayseri

Read Time:56 Second

[ad_1]

buyuksehir ile tarihe yolculuk 0a95947 X44hye
buyuksehir ile tarihe yolculuk 0a95947 X44hye

KAYSERİ’DE GÜN İÇERİSİNDE BİNLERCE KİLOMETRE YOL YAPAN TRAMVAYLAR, BU SEYAHATLERİ SIRASINDA ADETA TARİHE YOLCULUK YAPARCASINA ŞEHRİN TARİHİ DEĞERLERİNİ TANITIYOR. UNESCO DÜNYA MİRASI GEÇİCİ LİSTESİ’NE GİREN KORAMAZ VADİSİ İLE KÜLTEPE KANİŞ-KARUM’UN GÖRSELLERİYLE DONATILAN TRAMVAYLA TARİHİ VE KÜLTÜREL MİRASIN TANITIMINA KATKI SAĞLIYOR.,

Kayseri’de gün içerisinde binlerce kilometre yol yapan tramvaylar, bu seyahatleri sırasında adeta tarihe yolculuk yaparcasına şehrin tarihi değerlerini tanıtıyor. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne giren Koramaz Vadisi ile Kültepe Kaniş-Karum’un görselleriyle donatılan tramvayla tarihi ve kültürel mirasın tanıtımına katkı sağlıyor.

Kayseri’deki tarihi, kültürel ve coğrafi değerlerin tanıtılmasına önem veren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatıyla tramvayla kente ait tarihi ve kültürel değerlerle donatılıyor. İlk etapta UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne giren Koramaz Vadisi ve Kültepe Kaniş- Karum’un fotoğrafları ile donatılan tramvaylar, gün içerisinde kat ettikleri güzergah boyunca vatandaşları tarihi bir yolculuğa da çıkarıyor.

Medeniyetlerin beşiği konumundaki Kayseri’de, kente ait değerlerin bu şekilde tanıtılması vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandı.

Önümüzdeki dönemlerde Kayseri ile özdeşleşmiş değerlerin de toplu ulaşım araçlarında yer alacağı belirtildi.

[ad_2]

Kaynak

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Bünyan’da Gilaburu hasadı başladı – ENKayseri
Next post Ulusal Fikir Yarışmasında ödüller sahiplerini buldu