Dolardaki artış kuruyemişçileri vurdu – ENKayseri

Read Time:53 Second

[ad_1]

dolardaki artis kuruyemiscileri vurdu d07da4a hZ9VoM
dolardaki artis kuruyemiscileri vurdu d07da4a hZ9VoM

KAYSERİ’DE, DOLARDAKİ ARTIŞLA BERABER KURUYEMİŞÇİLERİN TEZGAHLARINDA BULUNAN İTHAL ÜRÜNLERİN DE FİYATLARININ ARTMASIYLA BERABER SATIŞLARDA AZALMA OLDU.,

Kayseri’de, dolardaki artışla beraber kuruyemişçilerin tezgahlarında bulunan ithal ürünlerin de fiyatlarının artmasıyla beraber satışlarda azalma oldu.

Dolar kurlarındaki hareketlenme, kuruyemişçilerin tezgahlarını da vurdu. İthal ürünlerin fiyatlarının dolarla beraber çıkmasıyla birlikte fiyatlar arttı, zam gelen ürünlerine de talep azaldı. Kayseri’de kuruyemişçilik yapan Cuma Tan, “Dolardaki artış kuruyemiş fiyatlarına olumsuz yönde yansıdı. Yansımadı desek yalan olur ama biz kuruyemişçiler olarak insanlar bundan fazla etkilenmesinler diye bu artışları minimize etmek suretiyle etiketlerimize yansıtmaya çalışıyoruz. Temmuz ayında 65 TL’ye sattığımız badem, kur artışından dolayı 75 TL’yi gördü” ifadelerini kullandı.

Tan, “Hakkı olan fiyat emin olun bu değil ama insanları daha fazla zorlamamak için biz kârımızdan feragat ederek kuruyemiş fiyatlarını minimize etmeye çalışıyoruz. Bu artış bizim satışlarımızı da olumsuz yönde etkiliyor. Çünkü kuruyemiş temel ihtiyaç maddesi değil. Keyiflik gıda ürünlerine giriyor. Haliyle insanların bu gibi artışlarda ilk kesildiği yerler kuruyemişçilerdir” dedi.

[ad_2]

Kaynak

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post KTO’dan büyük vefa örneği – ENKayseri
Next post Dolardaki artış kuruyemişçileri vurdu – ENKayseri