Erciyes Teknopark’da “Geleceğe Nefes” Fidanları Toprakla Buluşturuldu

Read Time:1 Minute, 5 Second

[ad_1]

erciyes teknoparkda gelecege nefes fidanlari toprakla bulusturuldu 6fe44e7 nC1hWa
erciyes teknoparkda gelecege nefes fidanlari toprakla bulusturuldu 6fe44e7 nC1hWa

GEÇEN YIL CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN HİMAYELERİNDE BAŞLATILAN MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ KAPSAMINDA “GELECEĞE NEFES” FİDAN DİKME KAMPANYASI BU YILDA 11 KASIM SAAT 11.11’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. KAMPANYA KAPSAMINDA ERCİYES TEKNOPARK TARAFINDAN FİDAN DİKİM ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ.,

Geçen yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında “Geleceğe Nefes” fidan dikme kampanyası bu yılda 11 Kasım saat 11.11’de gerçekleştirildi. Kampanya kapsamında Erciyes Teknopark tarafından fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ağaç dikme kampanyası çerçevesinde Erciyes Teknopark Yerleşkesinde Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, ERÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recai Kılıç ve Prof. Dr. Mehmet Sıtkı İlkay, ERÜ Genel Sekreteri Murat Yenisu ile Erciyes Teknopark Genel Müdürü Serhat Dalkılıç ve çok sayıda personel fidan dikti.

Ekinlikte konuşan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, ağaçlandırmanın önemine dikkat çekti.

Rektör Çalış, “Hem bizler, hem de gelecek nesillerimiz için ağaçlandırma çalışmalarının ayrı bir önemi bulunmaktadır. Özellikle nesillerimiz için ağaçlarımız nefes olacaktır. Gelecek nesillere bırakacağımız en önemli miraslardan biri de ağaçlarımızdır. Bir ağaç kesme, bir cana kıyma ile aynı anlama gelmektedir. O yüzden geleceğimiz için ağaçlarımıza ve ormanlarımıza sahip çıkmamız gerekmektedir. Herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Etkinlik, çok sayıda fidanın toprakla buluşturulmasının ardından sona erdi.

[ad_2]

Kaynak

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Başkan PALANCIOĞLU’ndan TEKNOPARK’A ziyaret – ENKayseri
Next post Talas’tan dezavantajlı ailelere çok yönlü destek