Kayseri TOHM sporcusu İtalya biletini aldı


kayseri tohm sporcusu italya biletini aldi 3b7fbbc IeVH2P
kayseri tohm sporcusu italya biletini aldi 3b7fbbc IeVH2P

İSTANBUL’DA DÜZENLENEN SALON ATLETİZM REKOR DENEMESİ YARIŞLARI’NDA MÜCADELE EDEN KAYSERİ TOHM ATLETİ ATİLA GÖKTUĞ TAŞDELEN, YÜKSEK ATLAMADA ELDE ETTİĞİ 2,06’LIK DERECE İLE AVRUPA YILDIZLAR BARAJINI AŞARAK 13-14 AĞUSTOS TARİHLERİNDE İTALYA’DA DÜZENLENECEK OLAN AVRUPA YILDIZLAR ATLETİZM ŞAMPİYONASI’NA KATILMA HAKKI ELDE ETTİ.,

İstanbul’da düzenlenen Salon Atletizm Rekor denemesi Yarışları’nda mücadele eden Kayseri TOHM Atleti Atila Göktuğ Taşdelen, yüksek atlamada elde ettiği 2,06’lık derece ile Avrupa yıldızlar barajını aşarak 13-14 Ağustos tarihlerinde İtalya’da düzenlenecek olan Avrupa Yıldızlar atletizm Şampiyonası’na katılma hakkı elde etti.

Salon Atletizm rekor deneme yarışmaları İstanbul’da yapıldı. Yıl içinde en iyi dereceleri yapan atletlerin katıldığı yarışmada yüksek atlama kategorisinde mücadele eden Kayseri TOHM Sporcusu Atila Göktuğ Taşdelen, 2.03 olan Avrupa barajını 2.06 atlayarak geçmeyi başardı. Bu başarı ile birlikte Kayserili sporcu 13-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan Avrupa Yıldızlar Atletizm Şampiyonası’na katılma hakkı elde etti. Başarısı ile dikkat çeken Atila Göktuğ Taşdelen, İtalya’da yapılacak şampiyonada madalya alarak Türk bayrağını göndere çektirmek istediğini söyledi.

Genç sporcunun bir diğer hedefi ise yıldızlarda 2.12 olan Türkiye yüksek atlama rekorunu kırmak.Kaynak

Önceki Haber

Büyükşehirden iki önemli eser daha

Sonraki Haber

Turkuaz Seramik OSB Teknik Koleji’nde oyunculara bir hafta izin verildi