KORONA VİRÜS aşısı için gönüllü kayıtlarına başlandı.


20201006 132006 0000
20201006 132006 0000

Korona virüs aşısı için gönüllü kayıtlarına başlandı

– Kayseri Şehir Hastanesi, Çin biyoteknoloji firması Sinovac tarafından geliştirilen Covid-19 aşısı ile yapılacak kontrollü çalışma için gönüllü kayıtlarına başlandığını açıkladı.
Kayseri Şehir Hastanesinden yapılan açıklamada, “Çin biyoteknoloji firması Sinovac tarafından geliştirilen Covid-19 ‘inaktive tam virüs’ (Whole-Cell) aşısı ile yapılacak randomize, çift kör, plasebo kontrollü bir çalışma için gönüllü kayıtlarına ve ön değerlendirmelere Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği tarafından başlanmış olup, aşı yaptırmak isteyen gönüllülerin belirtilen iletişim numaraları ile irtibata geçmesi rica olunur” denildi.
Çalışmaya gönüllü olarak katılacak olanlarda önceden PCR ile pozitif Covid-19 tanısı almamış olmak, 18-59 yaş arasında (18 ve 59 yaş da dahil) olmak, doktor, hemşire, hasta bakıcı, temizlikçi, teknisyen, idari personel gibi hastanenin herhangi bir bölümünde çalışan hastane çalışanı olmak şartlarının arandığı kaydedildi. Geçtiğimiz 6 ay içinde immünosüpresan tedavisi, kemoterapi, radyoterapi alanlar, aspleni öyküsü olanlar, emziren ve hamile olan kadınlar, pıhtılaşma bozukluğu öyküsü (örn. faktör eksikliği, koagülopati veya trombosit bozukluğu) olanlar, 12 ay ve daha fazla süre boyunca alkol veya uyuşturucu bağımlılığı olanlar, geçtiğimiz 3 ay içinde immünoglobulin ve/veya kan ürünleri uygulananlar, insan bağışıklık yetmezliği virüsü (HIV) enfeksiyonu dahil olmak üzere bilinen veya şüphelenilen herhangi bir otoimmün hastalık veya immün yetmezlik hastalığı olanlar ise aşı çalışmasına katılamayacak.
Kayıt için Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Covid Aşı Birimi Sekreteri Aynur Dalgalı’ya 0 506 262 24 52 nolu telefondan ulaşılabilecek.Kaynak

Önceki Haber

Milli Eğitim Bakanı Selçuk:’Yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitim birlikte yürütülecek’

Sonraki Haber

TEKİRDAĞ İL MÜDÜRLÜĞÜ KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ İŞLEYİŞİ HAKKINDA BİLGİLER ALDI