Sağlam karakter, dürüst insan

Read Time:46 Second

KÖŞE YAZISI

FAHRİ TOKAY

İkiyüzlü insanlar, bu karakterleri ile toplum içinde kendi hallerine mi bırakılmalı. Kendi hallerine bırakıldıkları takdirde birlik ve beraberliğin, huzur ve saadetin en amansız düşmanı olurlar. Ağacın kökünü içinden kemiren kurt gibi toplumu içerden çürütüp yıkmaya çalışan en korkunç tehlike.

Her zaman olduğu gibi günümüzde de, sözünün eri, göründüğü gibi olan, olduğu gibi görünen ameli ile niyeti bir karakter sahibi insanlar, yine herkesin aradığı insanlardır. Müesseselere eleman alınırken mesleki açıdan bazı özellikler aranır. Ancak sağlam karakterli, sözünün eri, güven veren her zaman öncelikli tercihler olmalıdır.

Sağlam karakter, dürüst insanlara değer verildiğinde müesseseler ve devletin geleceği sağlam ellere teslim edildiği için geleceğe ümitle bakmak bizleri gönül rahatlığına kavuşturacaktır. Çare; ferde şahsiyet veren, sarsılmaz karakter kazandıran, inanç ve iman duygularını güçlendirmeli. Samimiyetten ve kişilik kazandırmaktan yoksun olan terbiye ve eğitim tarzından neslimizi korumalıyız.

The post Sağlam karakter, dürüst insan appeared first on Kayseri Vizyon Kent Haber Gazetesi.

Devamını okumak için ; Kayseri Haber

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post BAŞKAN YALÇIN HAYRA VESİLE OLDU
Next post 14 kaçak yapının yıkımı tamamlandı