Tomarza’daki çiftçiler 40 bin TL’lik icra kağıtlarını görünce şok oldu


tomarzadaki ciftciler 40 bin tllik icra kagitlarini gorunce sok oldu 19251a1 kTIhrB
tomarzadaki ciftciler 40 bin tllik icra kagitlarini gorunce sok oldu 19251a1 kTIhrB

KAYSERİ’NİN TOMARZA VE DEVELİ İLÇESİNDEN 15 KÖYDE, ZAMANTI IRMAĞI’NDAN KENDİ İMKANLARI İLE SU ÇEKEREK TARIMLA UĞRAŞAN YÜZLERCE ÇİFTÇİ, KENDİLERİNE GELEN 40 BİN TL İLE 90 BİN TL ARASINDAKİ İCRA KAĞITLARINI GÖRÜNCE ŞOKA UĞRADI.,

Kayseri’nin Tomarza ve Develi ilçesinden 15 köyde, Zamantı Irmağı’ndan kendi imkanları ile su çekerek tarımla uğraşan yüzlerce çiftçi, kendilerine gelen 40 bin TL ile 90 bin TL arasındaki icra kağıtlarını görünce şoka uğradı.

Zamantı Irmağı’ndan akan suyu kendi imkanları ile 3 kilometre mesafeye taşıyarak Tomarza ve Develi ilçelerinde üretim yapmaya çalışan çiftçiler kendilerine gelen icra kağıtları sonrasına şoka uğradı. 90 bin TL’ye ulaşan icra bedelleri ile karşı karşıya kalan çiftçilerden Tufan Özkan, “Bizler Tomarza’nın 15 köyü olarak büyük sıkıntı içindeyiz. Zamantı Irmağı’ndan 2018 yılına kadar çiftçi kendi imkanları ile su kullandı. Devletin hiçbir katkısı olmadan Zamantı Irmağı’ndan akan suyu kendi imkanları ile tarlasında kullanan ve üretim yapan çiftçilere 2018 yılından bu yana icraya verdiler” dedi.

Çiftçi Ramazan Denizli ise, “Burada 15 tane köy var Zamantı Irmağı’ndan su kullanan. Çiftçiler kuru tarımdan bir şey kazanamıyor, sulu tarım yapalım ve üretim yapalım diye çalışıyoruz” dedi.

Çiftçiler kendilerine gelen icra kağıtları ve ücretleri ile ilgili olarak yardım istedi.Kaynak

Önceki Haber

Talas’ta sonbahar temizliği – ENKayseri

Sonraki Haber

Vatandaşlar kısıtlamayı yanlış anladı, meydan boş kaldı