Zelenskiy: ‘Kırım’ın işgalini tanımayan Japonya’ya teşekkürler’

Read Time:48 Second


Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Japonya hükümetine Kırım işgalini tanımamalarından dolayı duyduğu memnuniyeti ileterek teşekkür etti.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Japonya İmparatoru Naruhito’nun taç giyme töreni için resmi davet üzerine bugün Japonya’ya gitti. İlk olarak Tokyo’da Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile görüşen Zelenskiy, birçok sivil toplum kuruluşu, dernekler, siyasetçiler ve iş adamlarıyla görüşmeler gerçekleştirdi. Zelenskiy yaptığı açıklamasında, “Kırım’ın işgalinin tanınmaması konusunda Ukrayna’ya Japonya tarafından yapılan siyasi destekten dolayı ve Rusya’ya yaptırım konularında bizim yanımızda olmaları sebebiyle teşekkür ederiz. Ayrıca 2014 yılından bu yana 1.8 milyar dolarlık maddi yardımlarından dolayı da minnettarız. Bu yardımlar bizim reformlarımızı yerine getirebilmek ve savaş bölgesi Donbas’ı yeniden inşa edebilmek için çok önemli. Ukrayna vatandaşları için Japonya tarafından uygulanan vizesiz rejim süresinin uzatılması hususu gerçekleşirse de ayriyeten minnettar olacağız” dedi.

Vladimir Zelenskiy, 24 Ekim’e kadar Japonya’da kalarak törenleri yakından takip edecek ve diğer ülkelerin liderleriyle de bir araya gelerek bir takım görüşmelerde bulunacak.

Bekir Keskin

BUGÜN NELER OLDU?

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Cumhurbaşkanı Erdoğan, Finlandiya Büyükelçisini kabul etti
Next post Konya Yeni Malatya Canlı İzle| Konyaspor Malatya Canlı Skor Maç Kaç Kaç !