Kayserili şehit son kez baba ocağında

Read Time:58 Second

[ad_1]

kayserili sehit son kez baba ocaginda 64d04c9 FOO4VJ
kayserili sehit son kez baba ocaginda 64d04c9 FOO4VJ

ŞIRNAK’IN SİLOPİ İLÇESİNDE TESLİM OLACAK TERÖRİSTLERİ KARARLAŞTIRILAN BÖLGEYE SEVK ETMEK İÇİN GİRDİĞİ HABUR ÇAYI’NDA BOĞULAN VE KALDIRILDIĞI HASTANEDE ŞEHİT DÜŞEN PİYADE TEĞMEN BURHAN SÖNMEZ, HELALLİK ALINMASI İÇİN SON KEZ BABA EVİNE GETİRİLDİ.,

Şırnak’ın Silopi ilçesinde teslim olacak teröristleri kararlaştırılan bölgeye sevk etmek için girdiği Habur Çayı’nda boğulan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen Piyade Teğmen Burhan Sönmez, helallik alınması için son kez baba evine getirildi.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde teslim olacak teröristleri kararlaştırılan bölgeye sevk etmek için Habur Çayı’na giren Piyade Teğmen Burhan Sönmez, suya kapılarak boğuldu. Hastaneye kaldırılan Sönmez, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü. Öğle namazını müteakip memleketi Kayseri’de defnedilecek olan şehit Sönmez’in naaşı, son kez helallik alınmak için Kayseri’deki baba evine getirildi.

Burada yakınlarına seslenen şehidin dayısı, “Allah Kur’an-ı Kerim’de ’Onlar ölmedi’ diyor. Ağlamak yok. Bugün, onun cennette düğünü var, bize ağlamak yok. Biz geldik, düğününe geldik bugün buraya. Bak, herkes geldi şehidim. Şehidimize hakkımız yok, çünkü o hakkını canıyla ödedi” ifadelerini kullandı.

Şehit Sönmez’in cenazesi daha sonra namazın kılınacağı Kalem Kırdı Camii’ne hareket etti.

[ad_2]

Kaynak

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Kayserili Şehit son kez baba ocağında
Next post Çevreci Başkan’dan daha yeşil Kocasinan hamlesi