Serbest Bölge üretimi ile ekonomiye yön veriyor


serbest bolge uretimi ile ekonomiye yon veriyor 56637a9 y9quxM
serbest bolge uretimi ile ekonomiye yon veriyor 56637a9 y9quxM

KAYSER AŞ. YÖNETİM KURULU BAŞKANI DR. MUSTAFA PALANCIOĞLU İLE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ YILMAZ BÜYÜKNALBANT, MEHMET AKİF KAVAFOĞLU VE GENEL MÜDÜR MUSTAFA LEBA SERBEST BÖLGEDE KURULACAK YENİ SANAYİ TESİSLERİNİN ULAŞIM VE DOĞALGAZ ALTYAPI ÇALIŞMALARI HAKKINDA PLANLAMA YAPTILAR.,

KAYSER AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu ile Yönetim Kurulu Üyeleri Yılmaz Büyüknalbant, Mehmet Akif Kavafoğlu ve Genel Müdür Mustafa Leba Serbest Bölgede kurulacak yeni sanayi tesislerinin ulaşım ve doğalgaz altyapı çalışmaları hakkında planlama yaptılar.

Kayseri Serbest Bölgesi’nin Mersin limanına 320 km, Devlet Demiryolları yükleme rampasına 900 metre, uluslararası karayoluna 600 metre, havalimanına ise 15 km uzaklıkta bulunduğunu hatırlatan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, Serbest Bölgesi’nin kapsadığı alan ile yatırımcılara sağladığı kolaylık ve altyapı açısından son derece cazip olduğunu söyledi.

Kayseri Serbest Bölgeye kurulacak yeni sanayi tesisleri için gerekli olan ulaşım ve doğalgaz altyapısı ile ilgili çalışma yaptıklarını belirten Başkan Palancıoğlu, “Doğalgaz altyapısı ve yol çalışmaları ile ilgili projelerimizin son düzeltmelerini yaptık. Yakın zamanda saha çalışmalarını başlatacağız. Yatırımlarda en önemli konu planlama ve koordinasyondur. Bu amaç ile birlikte bir toplantı yaparak kısa sürede yatırım gerçekleştirerek, şehrimize ve bölge ekonomisine kesintisiz ekonomik katkı sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Başkan Dr. Başkan Palancıoğlu, alınan karar ve yapılan planlamanın ardından hemen saha çalışmasına başlanılacağını söyledi.Kaynak

Önceki Haber

İrem Pehlivan, Kadın A Milli Futbol Takımı’na davet edildi

Sonraki Haber

Başkan Beyaz Masada, taleplere cevap anında